TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ VE DİĞER HUSUSLAR İÇİN İZNİNİZ

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ 

bizimokul.net sitenize üyelik/alışveriş işlemleri sırasında verdiğim ve bilahare muhtelifi suretler ile vereceğim iletişim adreslerime (cep telefonu, mail adresim ve fatura adresim ve diğerleri) gerek her türlü üyelik/alışveriş işlemleri ve uygulamaları ile akdi-kanuni hususlardan bilgilendirilmem, gerek çeşitli ürün-hizmetlerin ve genel/özel imkanların duyurulması, tanıtım ve reklamının yapılması için bizimokul.net ile tarafıma ilgili kanunlara uygun olarak ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderileceği, iletişim adres bilgilerimin (isim, cep telefonu, mail adresi vd) bu amaçlar ile alındığı-alınacağı, kanunlara uygun şekilde SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, otomatik arama, telefonla arama, bilgisayar, telefon, internet, sosyal medya ile online reklam ağları, bluetooth-beacon dahil kablosuz bağlantılar, faks, e-posta/mail ve diğer elektronik iletişim araçları-kanalları ile tarafıma ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderilmesine onayım vardır.

 

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

bizimokul.net,  ders notları, afişler, bilgisayar animasyon ve sunumları, e-kitaplar, e-notlar vb. elektronik ürünlerin tanıtım ve satışının yapıldığı, kayıtlı kullanıcılarının içerikleri ve aynı zamanda ilanlarına yer sağlayıcılık hizmeti veren bir internet ilan sitesi olup, bütün hakları bizimokul.net e aittir.

bizimokul.net  kayıtlı kullanıcısı olduğunuzda tabi olduğunuz kurallar ve diğer yasal konular aşağıdaki gibidir.

– KAYITI KULLANICI OLMAK

18 yaş sınırı uygulamaktayız, bu nedenle 18 yaşından küçüklerin kayıt olması maalesef mümkün değildir.

Eğer bir ebeveyn çocuğunun siteye kendi rızası olmadan kişisel bilgi girdiğini fark eder ise bu kişisel bilgileri bizler ile site üzerinden paylaşabilir. Biz bilerek 18 yaş altındaki çocuklardan bilgi talep etmeyiz. Eğer herhangi bir şekilde 18 yaşın altındaki bir kullanıcının bizim ile kişisel bilgi paylaştığını fark edersek, bu bilgileri sistemden sileriz.

bizimokul.net’te kayıtlı kullanıcı olmak için sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir.

Bu işlem tamamlandıktan sonra size aktivasyon için eposta göndereceğiz.

Hesabınız aktif olduktan sonra alışveriş yapabilirsiniz.

İŞLEYİŞ VE SORUMLULUKLARINIZ

Oluşturduğunuz yorum,içerik,ders notları,kitaplar vb gibi içerikler bizimokul.net kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır.

Oluşturduğunuz içeriklerin ve ürünlerin özgünlüğünden ve  olaşabilecek diğer tüm hukuki sorumluluğundan tamamen siz sorumlusunuz o yüzden içeriğin ve ürünlerin hukuka aykırı olmadığından lütfen emin olun.

İçerikleriniz ve ilanlarınız yayına alındığı anda hukuki sorumluluğunuz başladığından, oluşturduğunuz ilanın ve içeriklerin daha sonra tarafınızca veya şikayet/haberdar edilme vs. üzerine bizimokul.net yönetimi tarafından silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmayacaktır.

İlanlarınız ve içerikleriniz bizimokul.net kurallarına uygun olmaması nedeniyle veya hukuka aykırı olması sebebiyle yayından kaldırılabilir. Kurallara veya hukuka aykırılıklar nedeniyle kullanıcı hesabınız kapatılabilir. Diğer tüm haklarımız saklıdır.

Gerekli gördüğümüz takdirde ve hiçbir gerekçe göstermeksizin dilediğimiz ürünü kısmen veya tamamen yayından kaldırma, kullanıcı kaydınızı silme haklarını saklı tutmaktayız.

Hesabınızın güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk size aittir.

Şifrenizi kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmanızı ve üçüncü kişilerle paylaşmamanızı, üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya mobil uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizi girmemenizi tavsiye ederiz.

bizimokul.net e vermiş olduğunuz bilgilerinizin güvenliği için bizimokul.net  elinden gelen özeni göstermektedir ancak bizimokul.net’in özen yükümlülüğünden başka yükümlülüğünün olmadığını, barındırma hizmeti ve benzeri hizmet veren firmaların güvenliği sağlayamaması veya bizimokul.net’e yasadışı olarak erişilerek bilgilerin ele geçirilmesi gibi hallerde doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarara ilişkin sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Sitedeki ilanların ve içeriklerin kısmen veya tamamen kaybolmayacağına ilişkin hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Ayrıca bu verileri kalıcı olarak silme hakkını da saklı tutmaktayız.

Bu nedenle herhangi bir sebeple yaşanacak veri kaybı veya bozulması halinde hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemekteyiz.

TELİF

bizimokul.net için oluşturduğunuz/yayınladığınız içeriklerin telif hakları size aittir.

Bu nedenle bizimokul.net’te yayınlandığınız ilanın ticari maksatla dahi dilediğiniz şekilde derleyip, kullanabilirsiniz.

Ancak bizimokul.net’te yayında olan içeriklerinizi internet üzerinde başka bir sitede daha yayınlamanız halinde bizimokul.net’e aktif link vermeniz gerekmektedir.

Telif hakları size ait olmakla birlikte, bizimokul.net’te yayınladığınız tüm içerik için bizimokul.net’e çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz.

Oluşturduğunuz içerikler bizimokul.net’te yayında olduğu müddetçe bizimokul.net’e bu içerikleri uygun gördüğü bütün ortamlarda kendi kullanımında olan markalar altında ve/veya diğer internet sitelerinde ticari amaçla kullanma hakkına sahip olacaktır.

Daha önce yapılmış çalışmaların yeniden basımı veya yayını da bu nedenle her zaman mümkündür.

bizimokul.net’te yayınladığınız içeriklerin size ait olduğu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul edilir.

Size ait olmayan içeriğin ancak kanunlarda belirtilen usule uygun olarak ve atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanması mümkündür.

Aksi halde uğrayabileceğimiz zararlardan sorumlu olacağınızı belirtmek isteriz.

SÖZLEŞME DEĞİŞİKLERİ

Bu sözleşme bizimokul.net tarafından önceden duyurulmaksızın ve tek taraflı olarak değiştirilebilir.

Değişiklik sonrası sitenin kayıtlı kullanıcı olarak kullanım sözleşme değişikliklerinin kabulü anlamına geleceğinden sözleşme metnini belirli aralıklarla kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bu sözleşmeye bağlı ilişki nedeniyle taraflar arasında doğabilecek ihtilaflarda bizimokul.net’in kayıtlarının(eposta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] vs.) hmk 193. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil olacağını, bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmektesiniz.

Bu sözleşmeye ait ihtilafların bulunması hallinde Ankara Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.

Bu sözleşme en son 09.03.2019 tarihinde güncellenmiştir.